Giriş Sayfası
Haluk Saçaklı Kimdir?
Yöntemlerimiz
Altın Kurallar
VIP-A Plus Programı
Sınavlarda Başarı
Eğitim Seminerleri
Köşe Yazılarım
Basından Seçmeler
İnternetten Seçmeler
Yayınlanmış Kitaplarım
Fotoğraf Galerisi
İletişim

 

Yöntemlerimiz

 

           

 

       Diyet yapma isteği, önce diyetten kaçma isteğine ve yasaklara yönelme sonra tekrar diyete başlama isteğine dönüşebilir. Her yeni zayıflama programından sonra metabolizma eski hızına çok geç döner. Bu nedenle başarısız her diyet, kilo vermenize karşı direncin belli bir süre artmasına neden olur.

     Gerçekçi olmayan ve çok katı bir kilo kaybını hedeflemek pozitif bakış açınıza rağmen mutsuzluk veren, gerçekleşmesi zor bir görev haline gelebilir. Bundan kesinlikle kaçının.

      İdeal kiloda bulunmak, hayatın tüm zorluklarını ortadan kaldırmaz ama çoğu yönden yaşamınızı kolaylaştırır. Hedef kilonuzu sabitleştirdiğinizde, kazanılan özgüven ile hayata bakışınızı da değiştirir. Kendinizi psikolojik ve fizyolojik yönden iyi hissedersiniz.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Kilo vermenin ve sağlıklı yaşamın; her şeyden önce eski olumsuz düşünce ve kalıplarından arınıp, kendimizi sevmeye başladığımız da özgüveninizin artmasıyla beraber ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

         Kendinizi hemen değişime yönlendirin. Değişmek için beklemek zorunda değilsin. Aslında değişim anında olur, değişmeye karar vermekse zaman alır.

         İstediğiniz şeye karar verin, harekete geçin, yapabileceğiniz ve olabileceğine inanın, bir hedef bulun ve onu yapana kadar, gerçekleştirene kadar çalışmaya devam edin. Sizi, sizden başka kimse engelleyemez. Eğer bir kimse sizin istediğiniz işleri yapabilmişse siz de yapabilirsiniz.

         Eğer istediğiniz hedeflere ulaşamıyorsanız, “Beni istediğim sonuçlardan alıkoyan nedir?” sorusu olmalıdır. Nerede yanlış yaptığınız değil, daha nelere ihtiyacınız olduğu ve daha neleri yapmanız gerektiğidir.

     Kilonuzu denetim altında tutabildiğiniz sürece daha uzun ve sağlıklı yaşayacağınızı da asla unutmayın.

 KİLONUZU NEDEN DENETİM ALTINDA TUTMALISINIZ ?

 

 

 

 

 

 

 KALICI KİLO DENETİMİNDEKİ YÖNTEMİMİZ

 

 

                   

 

 

     Kaliteli yaşam programlarıyla; kilo denetiminiz ile birlikte uzun yaşayabilme yöntemleri öğretiliyor.

     Danışmanlık ofisimize gelindiğinde, kişi sevdiği yiyecekleri kendisi seçiyor, Haluk SAÇAKLI; nasıl, ne zaman ve ne kadar yiyebileceğini planlıyor. Değişim listeleri ile kişi bulunduğu ortama uyum sağlayacak şekilde, her türlü özgürlüğü; günlük beslenme planı içersinde yaşayabiliyor.

     Dikkat edilmesi gereken en önemli konu: “Duygusal açlık” ile “Fiziksel açlığı” ayırabilmektir. Açlık duygusunu, ama gerçeğini hissedebiliyorsak buna etki eden olumsuzlukları da çözmede önemli bir adım atmış oluruz. Bunun için her hafta periyodik kontroller ile psikolojik destek birebir sağlanıyor. Ayrıca Uzman Psikolog danışmanlığında Yeme bozuklukları ve Yeme bağımlılıkları konularında; Haluk Saçaklı ile Kaliteli yaşam konularında her ay  seminerler düzenlenmektedir. Her hafta kontrole geldiğinizde ; sizin ile birlikte Haluk SAÇAKLI programınızı yeniliyor. SISMO FITNESS aleti ile size yağların daha kolay yanması için uygulama yapılıyor. SISMO FITNESS ile haftada 1 gün zorunlu, 4 günde 30'ar dakika isteğe bağlı çalışabiliyorsunuz. Ofisimizde bulunan EGZERSİZ salonundan 2 günde yararlanabiliyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

 ÖLÇÜMLER

 

 

 

 

 

                              

      “X SCAN PLUS” isimli vücut kompozisyonu ölçme cihazı ile, segmentel analiz yaparak yağ ve kas analizi ölçülüyor.

       Karın bölge analizi yaparak, deri altı ve iç organlardaki yağlanmayı hesaplar ve periyodik olarak her 5 yıl sonrasında ne olabileceğinin de uyarılarını yapar.

        Hepimizin bir takvim yaşı vardır ama vücut yaşımızı çoğumuz bilemeyiz. "Acaba benim vücut yaşım kaçtır?" sorusunun da en iyi yanıtını bu cihazdan alabiliyoruz. 

      Kişiye özel egzersiz programınızı hazırlamamızda bilimsel destek sağlayan; “Aeorobik ve anaerobik kapasite” de ölçülüyor.

 

 

 

 

 

 

 

      Kuvvet testleriyle birlikte boyun, bel ve kalça çevre ölçümleri yapılıyor. Ayrıca bazı bölgelerde deri altı yağ kalınlıkları ölçümleri yapılıyor.

       Kişiyi daha yakından tanıyabilmek için “Yaşam Anketi” adı verilen formda; beslenme alışkanlıkları, egzersize olan yatkınlığı ve sağlık ile ilgili soruların yanıtları birebir alınıyor.

       Tüm veriler alındıktan sonra KİŞİYE ÖZEL BESLENME VE EGZERSİZ programları hazırlanıyor. 6 aylık paket programların ilk 3 ay'ı kilo verme programlarında kişi, her hafta danışmanından birebir oto kontrol alıyor. 3 ay sonunda, hedefe gelindiyse, koruma programlarınız da hazırlanıp uygulamalara ay'da bir kez olmak üzere 3 ay daha devam ediliyor.

      “Ömür boyu sağlıklı beslenme ve bilinçli egzersiz bir tedavi biçimi değildir. Hastalıklar oluşmadan önce bireylerin yaşam boyu kazanmaları gereken sağlık hizmetinin öncüsüdür..."

     

 

Web Tasarım

sESa @ 2008