14 Mart 2005

 Kelebek

Bir daha zayıflamayacağım çünkü kilo almayacağım

Röportaj: Sema DENKER

Sibel Can, son birkaç albümünde olduğu gibi, ‘Özledin mi?’ adlı son albümünde de verdiği kilolarla gündeme gelince, ‘Bir albüm, bir diyet’ diye eleştirildi. Ama güzel sanatçı, bu eleştirilere kulak asmıyor. Sadece ‘Her albümde farklı bir adamla gündeme gelseydim, daha mı iyi olurdu?’ diye soruyor.

Sıktı artık bu Sibel’in her albümde zayıflaması deniyor. Ne söylemek istersin?

Bu kiloları ne reklam olsun diye alıyorum, ne de gündem olsun diye rejim yapıyorum. Üç tane çocuk dünyaya getirdim. Biraz rahat birisiyim. Yemek yemeyi çok seviyorum. Dolayısıyla hamileliklerimde çok kilo aldım ama bunları da geri verdim. Bütün bu rejimlerim de albüm dönemlerine denk geldi. Yoksa bilinçli bir şey yapmadım. Herkes, ‘Her albümünde verdiği kilolarla gündeme geliyor’ diye yazıyor. Peki soruyorum sizlere, her albümde farklı bir adamla ismim yazılsaydı daha mı iyi olacaktı. Ayrıca bundan sonra bu da olmayacak. Çünkü artık kilolu Sibel olmayacağım.

- Her şey bir yana gerçekten çok zayıflamışsın. Müthiş görünüyorsun.

Teşekkürler. 10 kilo verdim. 38 beden bol geliyor, 36 beden giymeye başladım. Fotoğraflarım ilk yayınlandığı zaman herkes, photoshop’la zayıfladığımı düşünmüş. Ama sen de görüyorsun. Gerçekten 10 kilo verdim. Haluk Saçaklı ile kontrollü bir şekilde diyetimiz devam ediyor. Sporumu yapıyorum ve sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Ama artık daha fazla zayıflamayacağım