Aksam Online

16.06.2005

Yıldızların diyet formülü

   
 
Kiloları ile her dönem başı dertte olan isimlerden biri Sibel Can. Genç yaşlarda anne olan Sibel Can, üçüncü çocuğu Emirhan'ı dünyaya getirmesinin ardından uzun süre sahnelerden ayrı kalmasınnı da etkisiyle hayatının en kilolu dönemlerinden birini yaşadı. Can'ın yardımına ünlü danışman Haluk Saçaklı yetişti. Saçaklı'nın uyguladığı Detoks diyeti ile ünlü assolist beş buçuk ayda tam 23 kilo vermeyi başardı. Ünlü sanatçı, diyet haricinde, hoca denetiminde jimnastik yaptığını, düzenli olarak yüzdüğünü ve yürüdüğünü de ifade ediyor.

Can'ın diyetinin temel noktaları ise şöyle: Ünlü sanatçı kahvaltıda kibrit kutusu büyüklüğünde diyet peynir, bir dilim ekmek, yeşillik yiyip, bir bardak elma suyu içiyor. Öğleyin ise 3 adet ızgara köfte, tavuk ya da balık, haşlama sebze yemeği, 200 gr. diyet yoğurt, bir porsiyon mevsim salatası yiyor. Akşamları bir kase sebze çorbası, mevsim salatası, 3 adet ızgara köfte, tavuk ya da balık, 200 gr. diyet yoğurta talim ediyor.

Sihirli saati 18.00

12 yıldır aynı kiloda olan Seda Sayan'ın en büyük sırrı ise akşam 18.00'dan sonra yemek yememesi. Programında kadın hayranlarının getirdiği hamur işleri. Kendisi için yapılan pasta ve böreklerin tadına bakmadan duramayan Seda Sayan, akşam saatinden sonra ne kadar acıksa bile bir lokma yemek yemiyor. Seda Sayan ölümüne aç bile olsa akşam yemeğini sadece bir adet yeşil elma ile geçiştiriyor.

Sırrı sebze çorbası

Kısa bir süre önce anne olmaya hazırlanan fakat yaşadığı talihsiz olay nedeniyle bebeğini kaybeden Gülben Ergen ise kilo vermek için doğal yöntemlere başvuruyor. Fazlalıklarını yok etmek için 2 ay boyunca sadece sebze çorbası içen Ergen, zayıflamakta birçok insanın kullandığı maydanoz yemeyi de ihmal etmiyor.

Emin Babacan