SABAH Gazetesi

Sabah Gazetesi 07.07.2002

Sibel Can: Kilolarıma alışın, artık böyleyim

4 ayda 25 kilo veren Sibel Can'a bir deri bir kemik olmak yaramadı. Konser sonraları sık sık bayılan Can, "Tansiyon hayatımı karartınca kilo almaya karar verdim" dedi

OĞLU Emir'i dünyaya getirdikten sonra 4 ayda 25 kilo veren Sibel Can tansiyon problemi yüzünden diyeti bırakıp kilo aldı. Çok hızlı kilo veren yıldız, konser sonrasında tansiyonu düştüğü için sık sık bayılmaya başlayınca diyeti bozdu ve 3 kilo aldı. Kendindeki değişikliği fark eden gazetecilere de "Eski halimi unutun, kendinizi bu halime alıştırın, çünkü bundan sonra hep bu kiloda olacağım" dedi.

Doğum sonrası, Haluk Saçaklı 'nın gözetiminde diyet yapan ve 57 kiloya düşen Can, yine danışmanının önerisiyle 3 kilo alarak ideal kilosu olan 60 kiloya çıktığını söyledi. Yıllardan beri tansiyon sorunu olduğunu, bu nedenle kilo verdiği dönemlerde zaman zaman bayıldığını hatırlatan yıldız, "Şükürler olsun ki doktorum sayesinde bu sorundan da kurtuldum. Çünkü Haluk Bey ideal kilomun 60 olduğunu hesapladı ve 'artık daha zayıf olmayacaksın' dedi, siz de alışsanız iyi olur" diye konuştu.

Sibel Can şimdi bol bol yürüyüş yaparak ve haftada en az 2 gün birer saat yüzerek daha fazla kilo almamaya çalışıyor.

HAYIR HAP KULLANMADIM

60 kiloya çıktıktan sonra tansiyon sorununun da ortadan kalktığını, artık konser sonrası kendisini çok daha dinç hissettiğini söyleyen Can, "Zayıflama ilacı kullandınız mı?" sorusuna da, "Hayır hiç kullanmadım. Kimseye de tavsiye etmem. Aklı başında olan kimse hapla zayıflama yolunu seçmez" dedi.

Ali ÖZTÜRK-Bülent İPEK/MAGAZİN