SABAH Gazetesi

                                                                                                                                                                                                                     07.08.2003

Doğurdukça güzelleştim

Sibel Can yeni albümü öncesinde sıkı bir rejime girdi ve fazla kilolarından kurtuldu. Haluk Saçaklı'nın kontrolünde diyet yaparak 67 kilodan 60 kiloya inen sanatçı, ideal kilosuna geldi

Sibel Can'ın hayatını Sulhi Aksüt'ten öncesi ve sonrası diye ikiye ayırmak gerekiyor herhalde. Çünkü Sulhi Aksüt ile birlikte Sibel'in hayatı da değişti. Bir zamanların o fırtına gibi esen kadını duruldu, sakinleşti ve kendi ifadesi ile huzuru buldu. Bir zamanlar adım attığı her yerde bir medya ordusu ile dolaşan Sibel'i artık televizyonlarda görmek pek mümkün değil. Sulhi Aksüt ile evlendikten sonra bir anlamda geçmişi sıfırlayan Sibel, o günleri hatırlatınca "Düşünmek bile beni yoruyor. İmkanı yok öyle bir hayatı bir daha yaşayamam" diyor. Hayatındaki son dört yıl onun geçmişiyle hesaplaştığı bir dönem.

"GERÇEK OLAN TEK ŞEY AİLEM"
Peki bu dönemden nasıl sonuçlar çıkarmış? "Öncelikle her şeyin geçici olduğunu anladım" diyor ve devam ediyor "Gerçek olan tek şey ailem ve çocuklarım. 33 yaşındayım. Son 4 yıldır hayatımı bambaşka bir yola koydum. Ve böyle çok mutlu olduğumu hissediyorum. Artık ben de normal insanlar gibi yaşıyorum." Oğlu Engin Can bu yıl 6. sınıfa başlayacak. Melisa 4. sınıfa geçmiş. Emir ise önümüzdeki günlerde 4 yaşına girecek.

Çocukları ve eşi ile son derece mütevazi bir dünya kurduğunu söyleyen Sibel, sanat dünyasından kimseyle görüşmüyor. Beykoz Konakları'ndaki evlerinde yaşamlarına birkaç aile dostu dışında kimseyi 'buyur' ettikleri söylenemez. 20 Ağustos'ta yeni albümü "Sen Benimsin" piyasaya çıkıyor. Yarın gece ise Hisar'da konseri var. Bu arada Sibel başına her zaman dert olan fazla kilolarından kurtulmuş. Modacı Nur Yerlitaş, eski formuna kavuşan Sibel'e Hisar konserleri için üç ayrı kostüm hazırlamış. Ve kendine güveni gelen Sibel de yeniden dekoltelere, derin yırtmaçlara geçit vermiş. Konser için hazırlanan kostümlere bakınca fazla kilolardan kurtulan Sibel'in formda olduğunu ve kendine güvenini kazandığını açıkça görüyorsunuz.

Şengül BALIKSIRTI