SABAH Gazetesi

                                                                                                                                                                                                             18.03.2002

Kızım bana özenip 18 kilo verdi

Nurseli İdiz 86 kilodan 58 kiloya düşünce 16 yaşındaki kızı Elif de annesinin izinden gidip aynı diyete başladı. Ana-kız şimdi incelik yarışında

Nurseli İdiz'i çok uzun bir süre balık etli bir kadın olarak bildik. O balık etli hali bir ara yerini iri yarı bir kadına bıraktı. Boy 1.74, kilo ise 86'ya dayanmıştı.

İşte o sıralarda Nurseli İdiz hem ekrana küsmüştü hem de çevresine olumsuz elektrik veren bir kadın olmuştu. Onun incecik halini hatırlayan tiyatrocu arkadaşları dost meclislerinde "Ankara'da Atatürk Bulvarı'nda Nurseli yürüyünce trafik dururdu" diye konuşurken uzun zaman ortalıkta görünmeyen Nurseli İdiz bir karar aldı: Zayıflayacağım.

 

Haluk Saçaklı'ya gittim.
Kendi kendine tatlıyı, içkiyi keseyim diye hiç düşünmedi, çünkü başaramayacağını biliyordu. Bir kere atıştırmaya, 3 tabak yemek yemeye, içmeye alışmıştı. Üstelik tiyatro sahnelerinde çok hareketli olarak bildiğimiz Nurseli İdiz sahne dışında neredeyse hiç hareket etmiyor, spordan uzak duruyordu.

Soluğu bir arkadaşının tavsiyesi üzerine Haluk Saçaklı'nın yanında aldı.

Vücudundaki yağ oranına kadar her şey ölçüldü. Alışkanlıklarını doktoruna anlattı, neler yediğini bir bir yazdı. Sonuçta doktoru ona göre bir diyet hazırladı. Ve Nurseli İdiz önce yavaş yavaş sonra rutin kilo vererek incecik bir kadın oldu. Şimdi aynaya baktığında bambaşka bir kadın görüyor.

'Annem küçük dünya'
16 yaşındaki kızı Elif de annesinden ilham alarak diyete başlamış ve 4 ayda 18 kilo vermiş. Nurseli Hanım "Ben zayıfladıkça eve gazeteciler gelip gitmeye başladı. Baktı ben gayet rahat biçimde kilo veriyorum Elif de denemeye karar verdi. Eski halimi çok iyi bildiği için kilo verebileceğini gördü. 'Annem küçük bir dünya halinde gezerken, incecik oldu, ben daha kolay olurum' dedi. Ve başardı. Genç kızlık döneminde olduğu için onun için çok daha önemli. Kıyafetleri daraltıyor, gardolabını yeniliyor. Kendinden çok memnun" diyor. Ana-kız şimdi aynı diyet programını uyguluyorlar: "Yaşı dolayısıyla küçük farklılıklar oldu ama benimle diyeti uyguladı diyebilirim. Genç olduğu için kolay kilo verdi. 4 ayda 18 kilo. O da 1.74 metre. 16 yaşında olduğu için daha uzar diye düşünüyorum. Çok iri bir kızdı şimdi ise incecik."

NURSELİ'NİN MUCİZE DİYETİ YARIN
* Asla aç kalmadı. Hatta tatlı ve kebap bile yedi

t Her gün 12 kilometre yürüdü ve egzersiz yaptı

* Nurseli'nin öğün öğün diyet programı ve doktor önerileri

Elif Ergu