SABAH Gazetesi

                                                                                                                                                                                              23.10.2005

Kırmızı ile Mavi rekabeti dorukta


Kırmızı ile Mavi rekabeti dorukta

atv'nin canlı yayın diyet yarışması 'Şimdi Zayıflamak İstiyorum'da iki hafta geride kaldı. Bu akşam bir kişi daha hayallerine veda ederken, iki takım arasındaki rekabet iyice kızışacak.

atv'nin tiryakilik yaratan reality yarışma programı 'Şimdi Zayıflamak İstiyorum', zayıf ve sağlıklı bir hayat sürmek isteyen 14 kişiyi hayallerine adım adım yaklaştırıyor. Yarışmacılar, geride bıraktıkları iki haftada, bol bol kilo verirken, 'Mavi' ile 'Kırmızı' takımlar arasında sıkı bir rekabet yaşanıyor. İlk günden bu yana 'en çok kilo veren kişi' ünvanını, 16 kilo 300 gram ile Mavi Takım'dan Aydın elinde tutuyor. Yapımcılığını Sinevizyon'un üstlendiği, güzel oyuncu İpek Tenolcay'ın sunduğu zayıflama maratonunda, her hafta en az kilo veren takımın üyelerinden biri eleniyor. Bu akşam yapılacak üçüncü elemede bakalım şans hangi takımın yüzüne gülecek?

Doktor Ender Saraç ve Haluk Saçaklı'nın danışmanlığında yürütülen yarışmada, finalistler hızla inceliyor. 'Şimdi Zayıflamak İstiyorum'un 'Kırmızı Takım'ında bakın kimler yarışıyor...

* ASLI ÖZDEMİR: Yarışma evine girdiği zaman 94 kilo olan Aslı, şimdi 88 kilo 950 grama indi. Kiloları ile barışık olmadığını söyleyen 25 yaşındaki Aslı, zayıflamak için oldukça inançlı. Yemek yapma konusunda uzmanlığına toz kondurmayan Aslı, bu yarışmadan 40 kilo vermiş olarak ayrılmak istiyor. Yarışmanın galibi olacağına inanıyor.

* AKAY AZİZAĞAOĞLU: 147 kilo 800 gram olarak girdiği yarışmada, iki haftanın sonunda 137 kilo 35 grama indi. Fazlalıklarından hemen kurtulmak isteyen Akay, şişmanlığıyla dalga geçilmesini 'kabus' olarak tanımlıyor. Azizağaoğlu, "Hayattaki en büyük pişmanlığım, yemek yemek" diyor.
* AYÇA ONUR BURNAK: Eve girdiğinde, 103 kilo 600 gram olan Ayça, şimdi 95 kilo 200 gram! Eğlenceli kişiliğiyle dikkat çeken Ayça, evden birinci olarak çıkacağına inanıyor. Normal bir kiloya ulaştığında, iş imkanlarının da artacağını düşünen Ayça Onur Burnak, tartıya çıktığı zaman ibrenin 70'in üzerinde duracağı günlerin hayaliyle yaşıyor.
* EMİNE GÜNGÖR: 'Şimdi Zayıflamak İstiyorum'a başvurduğunda 123 kilo 450 gram olan Emine, iki haftalık diyet sonunda 116 kiloya düşmüş. En büyük hayali, 60 kiloya inmek olan Emine, hamur işlerine dayanamıyormuş!

* MELEK ÖZKAHRAMAN: Yarışmaya başvurduğunda 144 kilo 400 gramdı. 70 kiloya inmeyi hedefliyor. Daha önce kendi planladığı bir diyetle, tam 71 kilo veren Melek, iştahı artınca verdiği kiloları aynen geri almış. Yarışmada, iki haftanın sonunda 134 kilo 850 grama düşen Melek Özkahraman, bundan sonraki hayatına 'makul' bir ağırlıkla devam etmek istiyor.

* MURAT KAYHAN: 136 kiloyla başladığı yarışmada, iki haftada 10,5 kilo vererek, 125 kilo 550 grama düştü. En büyük hedefi ise 90 kiloya inebilmek. "Kilolarıma rağmen hayatla barışığım" diyen Murat, kız arkadaşının da zayıflamasını istediğini belirtiyor.

* SERDAR SANCAKTAR: 23 yaşında ve yarışmaya başvurduğunda, tam 145 kiloydu. Şimdiye kadar en fazla 148 kiloya çıktığını söyleyen Serdar, hep böyle bir yarışmanın yapılmasını beklemiş.

MUSTAFA KIZIL - MAGAZİN