SABAH Gazetesi

 

20.07.2005

Amaç zayıflamak değil mutlu olmak
Amaç zayıflamak değil mutlu olmak

Sporu sadece bir zayıflama aracı olarak gören ve bilinçsizce spor yapan Türk insanına, spor ve dengeli beslenme kültürünü verebilmek için yola çıkan Nivea, Dinamik Yaşamlar DVD'si ile evde de spor yapılabileceğini gösteriyor.

Türk kadını aynanın karşısına geçtiğinde pantolonunun kenarından taşan yağlardan ve eğri duruşundan pek memnun olmasa da kendine zaman ayırmıyor, önceliği kendisine değil, ailesine ve sevdiklerine veriyor. Oysa kendine zaman ayırmayarak mutsuzluğunun temellerini atıyor. Nivea, Dinamik Yaşamlar projesi ile, kendine zaman ayırmayan Türk kadınını, mutlu kılmak istiyor. Yaklaşık dört yıl önce, BBG evinden tanıdığımız Ali Tınaz'la çeşitli TV kanallarında sabah sporuyla start alan Dinamik Yaşamlar projesi, çıkarılan bir VCD'nin ardından Spor ve Sağlıklı Yaşam DVD ve Kitap Seti ile sürdürülüyor. Başta kadınlar olmak üzere Türk insanına spor yapmayı ve sağlıklı beslenmeyi aşılamaya çalışan Nivea'nın, Spor ve Sağlıklı Yaşam DVD ve Kitap Seti'nde, sağlıklı ve sportif bir yaşam için gerekli tüm bilgileri bulmak mümkün.

UYGULAMALI DVD
Şimdiye kadar hiç spor yapmamış kişilere bile, nasıl doğru spor yapılabileceğinin tüm ayrıntılarıyla anlatıldığı DVD'de Ali Tınaz ve Çağla Kubat; komple antrenman, kişiye özel antrenman, stretching ve gevşeme tekniklerini uygulamalı olarak gösteriyor. 15 YTL'ye satılan setteki kitapçıkta, uzmanların sağlık önerilerini bulmak mümkün. Beslenme ve Fitness bölümünde Danışman Haluk Saçaklı; yeterli ve dengeli beslenme, sağlıklı bir yaşam için gerekli besin öğeleri, şişmanlık, yeterli ve dengeli beslenerek nasıl kilo verileceğini anlatıyor. Fitness ve aerobik öğretmeni Ali Tınaz'la birlikte, DVD'de doğru spor yapma tekniklerini gösteren Çağla Kubat, "Ben haftanın altı günü spor yapıyorum. Sporla iç içe olduğum için doğruları ve yanlışları çok iyi biliyorum. Hazırladığımız DVD çok işe yarayacak. Özellikle de bölümlere ayrılması çok avantajlı, kalça çalışmak isteyenler için kalça, karın çalışmak isteyenler için karın egzersizleri var" diyor.

HATALARA DİKKAT!
Hemen hemen sporun her dalıyla ilgilenen ve rüzgar sörfü dalında Türkiye şampiyonlukları bulunan Kubat; projenin, Türk insanına spor yapmayı ve sağlıklı beslenmeyi aşılamak açısından önem taşıdığını belirtiyor. "Spor yapmayı bilmeyenlere, sakatlanmamaları için, yapılabilecek hataları göstermek çok önemli. Ben DVD'de bazı şeyleri yanlış yaptım ki Ali düzeltsin, izleyenler de öğrensin diye." DVD'lerin hazırlanmasında katkısı olan Ali Tınaz da "Fıtık gibi rahatsızlığı olanlar için, hangi hareketi nereye dikkat ederek ve ne kadar süre yapmaları gerektiğini anlatıyoruz" diyor. Amacı spor ve dengeli beslenmeyle insanları zayıflatmak değil, mutlu ve sağlıklı kılmak olan Nivea'nın Pazarlama Müdürü Kemal Gül, kendini iyi hissetmek isteyen herkese ulaşmak istediklerini belirtiyor ve şunları ekliyor: "Sadece krem sürerek güzelleşemezsiniz. Krem sürerek sadece cildinizi güzelleştirebilirsiniz. İncelmeniz için diyet ve spor yapmanız lazım. Biz insanların kendilerini iyi hissetmeleri için spor ve diyetle birlikte kendilerine bakmaları gerektiğini vurguluyoruz."