Sporcunun beslenme alışkanlıkları ve performansları arasında doğru orantılı bir ilişki vardır.

Sporcu Beslenmesi

Bilinçli beslenen bir sporcunun ; performansı yükselebileceği gibi, antrenmanlarda da etkinliği maksimum düzeydedir. Sakatlanma riski daha düşük olduğu gibi , iyileşme süreci de daha hızlıdır. Müsabaka anında dikkatleri , algılama ve anında karar verebilme süreçleri çok daha iyidir.

Takım sporlarında , sporcunun oyundaki pozisyonu ve vücut ağırlığı gibi farklılıklar , sporcunun enerji gereksinimlerinin de birbirinden farklı olmasına neden olur. Sizin almanız gereken kalori miktarı hesaplanarak her gün kendi evinizde Haluk Saçaklı ‘ nın önerdiği özel tarifler ve özel sporcu içecekleri ; hiçbir besin kaybı olmadan , hijyenik şartlarda hazırlanmasına katkı sağlayacaktır. O nedenle “ BESLENME PLANI” kişiye özel hazırlanmalıdır.

Hem siz sporcuların performanslarınızın artmasını , hem de ailenizin de daha sağlıklı beslenmelerini sağlamış olacağız. Antrenman öncesi kaslarınızdaki glikojen depolarının doygunluğunu sağlayabilmek ve antrenman sonrası da en yüksek glikojen sentezini sağlayabilmek için sizlere AKADEMİK desteği vermeye hazırız.